Wystawa “Zanurzając się w głąb siebie”

Jarosława Dąbrowskiego 5, 97-300 Piotrków Trybunalski, Polska

Wystawa “Zanurzając się w głąb siebie”

• Ośrodek Działań Artystycznych – ODA w Piotrkowie Trybunalskim prezentuje wystawę fotografii studentów Katedry Fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Wśród artystów, których prace zaprezentowano w ramach wystawy wymienić należy:
  • – Oktawian Jurczykowski,
  • – Julia Klewaniec,
  • – Szymon Kobusiński,
  • – Dorota Kozieradzka,
  • – Agata Puławska,
  • – Agata Wieczorek
    Kuratorem wystawy jest Prof. Tomasz Komorowski.

Inspiracja Wystawy

Twórczość studentów pokazywana na wystawie jest częściowo wynikiem izolacji z powodu pandemii. Prace nie pokazują dalekich wypraw na inny kontynent, nie pokazują obcych nam światów. Są skoncentrowane na spojrzeniu do własnego wnętrza w czasie przymusowego zamknięcia od świata zewnętrznego. Prace koncentrują się na:

• – przepracowaniu problemu,
  • – skoncentrowaniu się na własnych odczuciach
  • – nie na fizycznej obecności w świecie.
  • Prace są odzwierciedleniem wrażliwości i indywidualnego podejścia do rozwiązywania problemów, z jakimi młodzi ludzie mają do czynienia codziennie, a które próbują uzewnętrzniać poprzez sztukę.

Opublikowane: 27 marca, 2022