Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Jadwigi w Mokobodach

plac Chreptowicza 6, 08-124 Mokobody, Polska

Wirtualny Spacer 3D po Kościele pw. Świętej Jadwigi w Mokobodach

Odkryj duchowe i architektoniczne dziedzictwo Kościoła pw. Świętej Jadwigi w Mokobodach poprzez wirtualny spacer 3D, który umożliwia zwiedzający nie tylko podziwiać, ale także głęboko zrozumieć jego historyczne i artystyczne wartości. Ten interaktywny projekt zaprojektowano tak, aby każdy użytkownik, niezależnie od swojego położenia geograficznego, mógł doświadczyć piękna tego klasycystycznego kościoła, który ma bogatą historię sięgającą XVI wieku.

Edukacyjne Hotspoty: Podczas wędrówki po kościele, użytkownicy mogą kliknąć na różne punkty (hotspoty), aby dowiedzieć się więcej o jego historii, architekturze oraz znaczących dziełach sztuki. Każdy hotspot opowiada historię konkretnego elementu, jak np. obraz Matki Bożej Budzieszyńskiej czy model kościoła zaprojektowany przez Jakuba Kubickiego.

Punkty Widokowe 360°: Specjalne punkty widokowe pozwalają na doświadczanie panoramicznych widoków na wnętrze kościoła, w tym na niezwykłe kopuły i unikatową fasadę.

Cel Projektu

Głównym celem tego wirtualnego spaceru jest nie tylko prezentacja kulturowego i religijnego znaczenia Kościoła pw. Świętej Jadwigi w Mokobodach, ale również umożliwienie interaktywnego doświadczenia, które edukuje, inspiruje i zachęca do dalszego odkrywania polskiego dziedzictwa.

Historia parafii w Mokobodach rozpoczyna się w Budzieszynie, z pierwszym kościołem założonym w 1458 roku. Przeniesienie i rozbudowa parafii przez stulecia, włączając w to działania takich osób jak Ossoliński czy Kubicki, doprowadziły do obecnej formy kościoła, który po wielu próbach i trudnościach, utrzymany jest w stylu klasycystycznym z elementami barokowymi. Obecnie kościół jest centrum duchowym i kulturowym, zawierającym dzieła sztuki i będący świadkiem polskiej historii.

Opublikowane: 9 maja, 2024

Realizacja: https://spacery-3d.pl/