WL4 Mleczny Piotr | Idę/Magdalena Beyer

Popiełuszki, 80-863 Gdańsk, Polska

WL4 Mleczny Piotr | Idę/Magdalena Beyer

WL4 Mleczny Piotr | Idę/Magdalena Beyer jest to wystawa prac malarskich artystki Magdaleny Beyer w gdańskiej galerii WL4.

Wcześniejsza wystawa artystki

Prace Magdaleny Beyer po raz pierwszy zaprezentowano w 2014 roku na wystawie Zabawa w Warszawie.  Wówczas prace artystki nawiązywały do konwencji fotografii reklamowej, a tematyka prac to niekompletnie ubrane, często pozbawione części ciała lalki Barbie. Miało to być wyzwanie dla ideału tej zabawki, symbolizującej idealny model kobiety.

Obecna wystawa

Wystawa obejmuje serię wielkoformatowych, abstrakcyjnych obrazów, namalowanych na dużych płótnach, do 2,5m. Kuratorką wystawy jest Małgorzata Paszylka-Glaza. Obrazy mimo, że abstrakcyjne, nawiązują w swojej symbolice także do motywów, które można połaczyć z kobiecością.

Opublikowane: 17 kwietnia, 2022