Muzeum Karykatury | Stasys – rysunki refleksyjne

Kozia 11, 00-070 Warszawa, Polska

Muzeum Karykatury | Stasys – rysunki refleksyjne

“Stasys – rysunki refleksyjne” – wystawa w Muzeum Karykatury

Muzeum Karykatury | Stasys – rysunki refleksyjne otwarta jest od 11.06.2021 do 05.09.2021.
wystawa
Wystawa „Stasys – rysunki refleksyjne” prezentuje fragment twórczości rysunkowej Stasysa Eidrigevičiusa – grafika, rysownika, malarza, twórcy pasteli i plakatów, którego prace wystawiano na wielu indywidualnych wystawach na świecie.

Dzieła prezentowane podczas wystawy

Na ekspozycji znalazły się dwa cykle rysunków, wykonanych w technice tuszu, które pochodzą z prywatnej kolekcji Artysty. Dzieła powstały w 2000 roku i nie były wcześniej wystawiane.

• Cykle przedstawiane na wystawie:
  • – Pierwszy, o charakterze refleksyjnym, składa się z 28 rysunków, w których Artysta przedstawia figury ludzkie wykonujące różne czynności. Ujęcia postaci stanowią pretekst do wizualizacji abstrakcyjnych pojęć i stanów emocjonalnych twórcy. Cykl ma prostą formę i operuje oszczędnym językiem artystycznej wypowiedzi.
  • – Drugi cykl,  w tej samej technice, to zbiór 37 prac humorystyczno-erotycznych, których głównym tematem jest grzybobranie. Łączy humor z erotyką, prezentując intymne pozy w otoczeniu grzybów.

Opublikowane: 27 marca, 2022