MSN | WIEK PÓŁCIENIA SZTUKA W CZASACH PLANETARNEJ ZMIANY

Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-124 Warszawa, Polska

MSN | WIEK PÓŁCIENIA SZTUKA W CZASACH PLANETARNEJ ZMIANY

Wystawa była prezentowana w okresie 05.06 – 13.09.2020 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W ramach Wystawy zaprezentowano prace artystyczne z ostatnich pięciu dekad. Tematyka wystawy nawiązuje do nieodwracalnych zmian zachodzących na kuli ziemskiej w związku z kryzysem klimatycznym.

Tytuł wystawy

Tytuł wystawy pochodzi z książki Upadek cywilizacji zachodniej, której autorami są Naomi Oreskes i Erika M. Conwaya, wydana w 2014 roku. W książce, w której zwrócono uwagę, że współczesne zmiany na świecie powodują, że nauka nie rozwiązuje wszystkich problemów i nie pobudza do działania w kierunku zmian na naszej planecie.

Do wystawy nawiązuje także inna powieść, pod tytułem „The Atlantic”, w której amerykański pisarz i historyk Ibram X. Kendi, analizuje sceptycyzm wobec zmian klimatycznych, a nawet wypieranie tego zagrożenia, określane jako tzw. denializm klimatyczny.

Opublikowane: 17 kwietnia, 2022