MSN WARSZAWA W BUDOWIE 12 COŚ WSPÓLNEGO

Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-124 Warszawa, Polska
MSN WARSZAWA W BUDOWIE 12 COŚ WSPÓLNEGO
MSN | WARSZAWA W BUDOWIE 12 COŚ WSPÓLNEGO jest to 12. edycja festiwalu o takiej samej nazwie.  Festiwal trwał kilka miesięcy od 2.10.2020 do 17.01.2021. Było to w czasie, kiedy trwał proces poznawania oraz dzielenia się doświadczeniami na temat zmian w czasach pandemii.

Wspólnota jako główna komórka rozwoju Miasta oraz idea Festiwalu

W centrum tegorocznej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE znalazła się wspólnota.  Rozumiana jest jako twór tkanki miejskiej, dzięki któremu następuje wymiana praktycznych umiejętności oraz sąsiedzkich doświadczeń czy kontaktów międzyludzkich.

Zmiany w architekturze i projektowaniu Miasta

Festiwal wcześniej skupiał się na architekturze i projektowaniu miasta. Obecnie jednak bardziej zajęto się znaczeniem kwestii społecznych dla miasta i jego mieszkańców. W Warszawie, w brew temu co się wydaje, pogłębiają się w ostatnich latach podziały społeczne, Stąd Festiwal stawia pytania artystom, jak zmienić taki stan rzeczy.

Wydarzenia podczas Festiwalu

• 12. edycja festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE składa się z dwóch równorzędnych części:
  • – stała ekspozycja w Muzeum nad Wisłą,
  • – program cyklu debat, warsztatów oraz dyskusji.

Opublikowane: 17 kwietnia, 2022