MSN WARSZAWA W BUDOWIE 10

Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-124 Warszawa, Polska

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wystawa WARSZAWA W BUDOWIE 10 – Sąsiedzi – wystawa zorganizowana w Warszawie i Kijowie. Warszawska wystawa miała miejsce w dawnym pawilonie Cepelii na zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich. Nawiązuje do kolejnej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Wystawa nawiązuje do problematyki migracji, z punktu widzenia politycznego i ekonomicznego. Migracja z Kijowa do Warszawy jest symbolem współczesnych procesów globalizacji. Zwraca uwagę na “sąsiedztwo” obydwu krajów. Wystawa miała miejsce kilka lat przed obecną wojną na Ukrainie.

Wystawa obejmuje zbiór różnorodnych postaw artystycznych nawiązujących do procesów społecznych.

Punktem wyjścia dla współpracy obydwu stolic: Warszawy i Kijowa jest mural Oksany Briuchoweckiej, który był namalowany na jednej z wewnętrznych ścian budynku. Nawiązuje do hymnu i barw narodowych flag obydwu krajów.

Opublikowane: 3 kwietnia, 2022