MSN BESTIA BÓG I LINIA

Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-124 Warszawa, Polska

Wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej  “BESTIA BÓG I LINIA”

Jest to kolejna wystawa z Muzeum nad Wisłą, która podejmuje tematykę różnic Wschodu i Zachodu. Wschód czyli sztuka współczesna Azji i Pacyfiku. Sztuka krajów Azji Południowo-Wschodniej jest przesycona jest religią oraz wiedzą.

Organizacja wystawy

Wystawa zorganizowana przez Cosmina Costinasa, dyrektora centrum sztuki współczesnej Para Site w Hongkongu. Wystawa przedstawia region Azji i Pacyfiku jako uniwersum intensywnych relacji spajających kulturę tego obszaru, która powstała na wiele wieków zanim została zmieniona przez porządek kolonialny. Na wystawie przedstawiono dzieła sztuki ponad 50 twórców m.in. z Kambodży, Indii, Wietnamu, Madagaskaru, Bangladeszu, Filipin czy Australii. Pozwala na lepsze poznanie świata artystycznego tego regionu.

Organizatorzy wystawy

• Organizatorami wystawy „Bestia, bóg i linia” są:
  • – Para Site,
  • – Dhaka Art Summit,
  • – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
  • Wystawa miała swoją premierę w Bangladeszu podczas Dhaka Art Summit w lutym 2018 roku.

Opublikowane: 5 kwietnia, 2022