MSN 18 wystawa finałowa konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-124 Warszawa, Polska

MSN 18 wystawa finałowa konkursu Artystyczna Podróż Hestii

MSN 18 wystawa finałowa konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Kolejna wystawa prac młodych artystów, którzy wyróżnieni zostali w ramach kolejnej 18 edycji Konkursu Hestii.

Główni laureaci Konkursu Hestia 18 edycji

Laureatką nagrody głównej 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii została Barbara Gryka – z rezydencji artystycznej w Nowym Jorku.

Druga nagroda przyznana została Mateuszowi Kowalczykowi – z rezydencji artystycznej w Wilnie. Zawieszony pomiędzy happeningiem, rytuałem, koncertem i protestem ulicznym, Kowalczyk, pokazuje, że sztuka oddziałuje wszędzie.

Nagrodę Publiczności otrzymała Irena Zieniewicz.

18 edycja

Jedną z cech 18 edycji wystawy finałowej konkursu Artystyczna Podróż Hestii jest różnorodność doświadczeń i postaw 25 młodych twórców, którzy w swoich pracach podejmują najbardziej aktualne tematy i problemy współczesności.

Opublikowane: 5 kwietnia, 2022