Miejsce Projektów Zachęty | Magdalena Łazarczyk, Skrzydło Poruszane Palcami

Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 3, 00-362 Warszawa, Polska

Miejsce Projektów Zachęty | Magdalena Łazarczyk, Skrzydło Poruszane Palcami

Magdalena Łazarczyk Skrzydło poruszane palcami. Wystawa organizowana w Warszawskiej Zachęcie, miejscu znanym od wielu lat jako ośrodek promocji kultury i sztuki. Wystawę otwarto do zwiedzania w okresie 11.09–29.11.2020. Kuratorem wystawy była Magda Kardasz.

Tematyka wystawy i źródło inspiracji

Źródłem inspiracji to opuszczone i zapomniane miejsca na obrzeżach miasta, które rządzą się swoimi prawami. Nagromadzone tam przedmioty nawarstwiają się, a ich przeznaczenie zmienia się w wyniku upływu czasu. To wywołuje niepokój, zmusza do zadawania pytań, na które trudno znaleźć odpowiedź, zmuszając do dalszych poszukiwań. Kiedy chce się je uwiecznić, nie sposób pokazać równocześnie wszystkich stron, warstw i zestawień.  Artystka chwyta pojedyncze wycinki rzeczywistości, które następnie łączy, W efekcie tworzy własne konfiguracje porzuconych przedmiotów.

Skrzydło poruszane palcami sugeruje bezwład, który dzięki palcom dłoni nabiera nowego życia.

Opublikowane: 27 marca, 2022