Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski | Ko–lekcja wyborów

Jazdów 2, 00-467 Warszawa, Polska

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski | Ko–lekcja wyborów

• “Ko–lekcja wyborów” wystawiana na Zamku Ujazdowskim w Centum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w okresie: 15.01—13.06.2021.
  • Jest to Projekt, który składa się z kilku etapów:
  • – po pierwsze – badania grup fokusowych – których uczestnicy wybiorą dzieła z Kolekcji U–jazdowskiego
  • – po drugie – odpowiedzą na pytania związane z doświadczaniem sztuki, sposobami jej interpretacji i motywacji.

Ko-lekcja wyborów

• Projekt ma intrygującą nazwę, opartą na grze słów. Ko-lekcja sugeruje jakiś element edukacyjny – wystawa jako lekcja…
  • I rzeczywiście… Ko–lekcja wyborów to projekt poświęcony badaniu sposobów odbioru sztuki przez widzów. Publiczność ma wejść w rolę współkuratorów i stworzyć wystawę ze zbiorów Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. projekt pobudza do refleksji, zaskakuje zestawieniami obrazów i kolorów, awangardą formy.
  • Niektóre elementy wystawy są interaktywne. Przypominają także ambient marketing, który ma szokować, np. wylewająca się farba po podłodze z jednego pomieszczenia do drugiego. Inspiracją są różne zaskakujące motywy, jak np. symbolika Organizacji Czerwonego Krzyża czy Czerwonego Półksiężyca – organizacji służących pomocą medyczną.

Opublikowane: 31 marca, 2022