Węgierskie Muzeum Środowiska i Wody

Esztergom, Kölcsey Ferenc u. 2, 2500 Węgry

Duna Múzeum – Látványtár

Duna Múzeum – Látványtár znajduje się na Węgrzech. Wystawa prezentuje przeszłość i teraźniejszość gospodarki wodnej, nowinki związane z wodą, ilustruje wykorzystanie siły wody, regulację rzek, prezentuje ciekawostki nawigacyjne i modele statków oraz zajmuje się m.in. historią kąpieli z uwagi na Balaton.

Można także zapoznać się z historią wody sodowej.

Muzeum Wodne a zmiany klimatyczne

Muzeum traktuje zmiany klimatyczne jako temat priorytetowy i prezentuje ich skutki za pomocą najnowocześniejszych narzędzi i danych.

• W ramach nowej ekspozycji możemy dowiedzieć się:
  • – jak zmieniają się zasoby wodne Ziemi,
  • – jak zmiany klimatyczne wpływają na świat organizmów żywych,
  • – jakie zadania stoją przed ekspertami ds. wody w związku ze skutkami zmian klimatycznych.

W ramach wystawy można zobaczyć, jak wygląda maszyna wodna, ukazująca różne zastosowania mocy wody.

• Na wystawie prezentowane są również dawne rzemiosła związane z wodą, takie jak:
  • – sprzedawcy wody z Dunaju,
  • – młynarze wodni,