Muzeum Rolnictwa w Szreniawie – Powozownia

Dworcowa 5, 62-052 Szreniawa, Polska
Muzeum Rolnictwa w Szreniawie – Powozownia
Muzeum Rolnictwa w Szreniawie – Powozownia jest częścią Narodowego Muzeum w Szreniawie.
  • Zwiedzając Muzeum można obejrzeć:
  • – wnętrze pałacu,
  • – powozownię,
  • – budynki gospodarcze wraz ze zwierzętami ( konie, krowy, kozy, owce, króliki, kury, gęsi i gołębie).
  • Ta ostatnia ekspozycja jest jak żywo wycięta z prawdziwego gospodarstwa rolnego.

Misja Muzeum

Misją Muzeum jest przedstawianie historii rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu historycznych i współczesnych ziem polskich od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy, z uwzględnieniem europejskiego kontekstu kulturowego i cywilizacyjnego.

Powozownia jest jedną z niezwykle atrakcyjnych części ekspozycji muzealnych

Ekspozycje Muzeum

Muzeum proponuje wystawy stałe oraz czasowe, w tym związane z tradycjami ludowymi. Przykładem może być wystawa tradycyjnych pisanek wielkanocnych w okolicach Świąt Wielkanocnych.

Powozownia pozwala na obejrzenie powozów, ale także pojazdów parowych i innych służących nie tylko do transportu, ale także do przetwórstwa plonów i produktów rolnych na ziemiach polskich, w różnych okresach.

Opublikowane: 24 maja, 2022

Realizacja: 3Dspot.pl