Muzeum fotografii i nowoczesnych mediów wizualnych

Kostelní 20/20, 377 01 Jindřichův Hradec, Czechy

Muzeum Fotografie

Muzeum Fotografie Nowoczesnych Mediów Wizualnych w Jindřichův Hradec (Czechy) koncentruje się przede wszystkim na fotografii, ale obejmuje również inne media wizualne.

Zbiory Muzeum

W muzeum prezentuje prace fotografów czeskich i zagranicznych – prace uznanych klasycznych i współczesnych fotografów, zarówno zawodowych, jak i amatorskich. Muzeum posiada zbiory fotografii współczesnych i historycznych, sprzęt fotograficzny oraz prowadzi nowoczesną pracownię digitalizacji.

We współpracy z Narodowym Muzeum Techniki w Pradze stopniowo zainstalowano obszerną ekspozycję zatytułowaną „Siła mediów”, aby przybliżyć historię fotografii i mediów audiowizualnych na ziemiach czeskich od wynalezienia fotografii w 1839 roku do teraźniejszość.

Projekty Muzeum

Muzeum prezentuje także własne projekty wystawiennicze za granicą. Muzeum współpracuje zarówno z czeskimi, jak i zagranicznymi instytucjami o podobnych zainteresowaniach.

Zlokalizowane jest w historycznym centrum w całkowicie odnowionym Kolegium Jezuickim, zbudowanym w stylu renesansowym pod koniec XVI wieku. Budynek dziedzictwa kulturowego posiada wiele ciekawych elementów architektonicznych, w tym cenne malowidła sufitowe i ścienne o wyjątkowej jakości artystycznej.

Opublikowane: 24 lipca, 2022