Bunkier Drnov – Muzeum Obrony Powietrznej

Vojenský areál, Drnov, 274 01 Podlešín, Czechy

Drnov Bunkr – Muzeum protivzdušné obrany

Drnov Bunkr – Muzeum protivzdušné obrany – Muzeum Obrony Powietrznej nawiązuje do czasów Zimnej Wojny w Europie i Czechach.

Bunkier Drnov

Bunkier w Drnowie to jeden z największych bunkrów w Czechach. Muzeum oddaje atmosferę Zimnej wojny w ówczesnej Czechosłowacji.

Odwiedzając Muzeum znajdziesz się w autentycznej, dawnej kwaterze obrony przeciwlotniczej. Będziesz mógł zobaczyć, jak funkcjonował tego rodzaju budynek i jakie było jego wyposażenie na wypadek zagrożenia wojną. Następnie przyjrzysz się bliżej sowieckiej technologii rakietowej i będziesz miał niepowtarzalną okazję do wejścia do sal dowodzenia bojowego. Muzeum prezentuje także informacje o obronie przestrzeni powietrznej państwa.

Warto odwiedzić tak niebanalne Muzeum, choćby po to, aby przypomnieć sobie lub na własne oczy zobaczyć, jak odmienna była rzeczywistość Zimnej Wojny.

Opublikowane: 24 maja, 2022

Stowarzyszenie Bunkr Drnov zostało założone w 2009 roku i we współpracy z Królewskim Miastem Slaný oraz gminami Žižice, Knovíz, Zvoleněves i Podlešín stara się wykorzystać te nietradycyjne przestrzenie do działań edukacyjnych i kulturalnych przeznaczonych dla ogółu społeczeństwa. Naszymi głównymi celami jest budowa szanowanego muzeum obrony przeciwlotniczej i współczesnej historii wojskowości.