Co można zobaczyć podczas wirtualnego spaceru?

Rozwój technologii daje coraz większe możliwości. Dzięki wirtualnym spacerom obejrzymy oferty
dużej ilości miejsc, przekonamy się, czy na pewno chcemy zobaczyć to wszystko na żywo. Rozwiązanie takie pozwala w krótkim czasie poznać wiele obiektów różnego rodzaju.

Wirtualny spacer – zobacz wiele w krótkim czasie

Spacery 3D dają ogrom możliwości. Dzięki nim poznawanie budynków historyczne i galerii sztuki
znajdujących się wiele kilometrów od siebie jest szybkie i nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy założyć okulary VR lub odtworzyć na komputerze czy na urządzeniu mobilnym, aby w krótkim czasie przekonać się, co dane miejsce może nam zaoferować.

Obiektami, jakie dostępne stają się za sprawą wirtualnych spacerów są przede wszystkim:
• muzea
• galerie sztuki
• zamki
• pałace
• kościoły.

A sama dostępność to nie wszystko. Wirtualny spacer to zdecydowanie szersze możliwości niż np. oglądanie zdjęć w internecie. To szansa na zobaczenie otoczenia takim, jakim jest ono w realu.
Pozwala przybliżyć interesujące nas dzieło, zobaczyć najdrobniejsze szczegóły, poznać historię eksponatu, a zaraz po zwiedzeniu muzeum w Warszawie przenieść się do obiektu w Gdańsku. Oferta spacerów 3D jest niezwykle bogata, a to, co można w ten sposób osiągnąć znacznie przekracza perspektywy dawane przez oglądanie zdjęć i filmów, a nawet zwiedzanie na żywo.

Wszystko to dzięki temu, że nie trzeba się przemieszczać po całym kraju, aby poczuć się tak, jakbyśmy przenieśli się w otoczenie eksponatu, rzeźby cz obrazu. W jeden dzień da się zobaczyć więcej, co ułatwia wyciąganie wniosków i tworzenie porównań historycznych, które służą do analizy epok i obserwacji zmian w świecie sztuki i kultury.

Co dają wirtualne spacery?

Na spacer 3D wybrać się może każdy. Są one dostępne dla specjalistów badających historię eksponatów i tworzących charakterystyki okresów, w których dzieła powstawały. Pomagają podczas prac naukowych studentom. Zwyczajnym entuzjastom, którzy chcą zwiedzić muzeum, galerię czy obiekt historyczny dają wielką przyjemność i ułatwiają zobaczenie wystawy bez konieczności dojechania do niej. Na wirtualny spacer wybrać mogą się również osoby niezdecydowane, czy warto pojechać i zobaczyć coś na żywo. Takie zwiedzanie daje wielkie możliwości i mnóstwo doznań, jakich nie zapewnią zdjęcia. Oglądając rzeźby czy obrazy można spojrzeć z różnych perspektyw, jakby widziało się to wszystko bezpośrednio.

W ten sposób wiele osób, które dotąd nie interesowały się historią i sztuką zostają miłośnikami dziedziny i z przyjemnością zgłębiają tematy, na które bez spaceru 3D nie zwróciłyby uwagi. To nowoczesne rozwiązanie pozwala zrozumieć sztukę dawnych lat, co przyciąga zarówno miłośników historii, jak
i nowych technologii